Cypress Semiconductor CY7C1543KV18-450BZC
CY7C1543KV18-450BZC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1543KV18-450BZC
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1543KV18-450BZC.pdf
Availability of CY7C1543KV18-450BZC
QUANTITY
CY7C1543KV18-450BZC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1543KV18-450BZC
Internal Part NumberEIS-CY7C1543KV18-450BZC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous, QDR II+
Memory Size72M (4M x 18)
Speed450MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1543KV18-450BZC
Related LinksCY7C1543K, CY7C1543KV18-450BZC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1543KV18-450BZC Details Description
Related parts for CY7C1543KV18-450BZC
TRANS NPN 60V 2A TO92 datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-5 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 3600PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf