Yageo 9T12062A8451DAHFT
9T12062A8451DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8451DAHFT
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8451DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A8451DAHFT
QUANTITY
9T12062A8451DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8451DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8451DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8451DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8451DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8451DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8451DAHFT
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC COUNTER SYNC BINARY 16SOEIAJ datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 10POS STR WASH 5V datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM5026 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
PUSH MOUNT 30LB 6.3"L NATURAL datasheet.pdf
IC LPDDR2 SDRAM 16GBIT VFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf