Hirose Electric Co Ltd PCN13E-10S-2.54DSA(71)
PCN13E-10S-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
PCN13E-10S-2.54DSA(71)
Brief Description
CONN DIN RCPT 10POS
Datasheet Download
PCN13E-10S-2.54DSA(71).pdf
Availability of PCN13E-10S-2.54DSA(71)
QUANTITY
PCN13E-10S-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN13E-10S-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-PCN13E-10S-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN13E-10S-2.54DSA(71)
Related LinksPCN13E-10S-, PCN13E-10S-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN13E-10S-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for PCN13E-10S-2.54DSA(71)
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SL-MSR11CC (METAL) 1N/C+1N/O QD datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 620PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 12MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS 0.4MM SMD datasheet.pdf