Yageo 9T12062A8870CBHFT
9T12062A8870CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8870CBHFT
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8870CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8870CBHFT
QUANTITY
9T12062A8870CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8870CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8870CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8870CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8870CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8870CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8870CBHFT
CONN HEADER .100 SINGL R/A 7POS datasheet.pdf
IC RTC BINARY CNT SER 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
LED RED DIFF 1.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC PWR OVER ETHERNET SW 10TDFN datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 15.91"L X 12.32"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 12A TO263 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf