Yageo 9T12062A8871BBHFT
9T12062A8871BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8871BBHFT
Brief Description
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8871BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8871BBHFT
QUANTITY
9T12062A8871BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8871BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8871BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8871BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8871BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8871BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8871BBHFT
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V datasheet.pdf
IC 16BIT 1OF2 MUX/DEMUX 56TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CBL 12POS 0.5MM JMPR TYPE D 2" datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC ULTRASOUND DRIVER 48VQFN datasheet.pdf
CAP SILICON 8.2PF 20% 100V SMD datasheet.pdf