Yageo 9T12062A8873BBHFT
9T12062A8873BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8873BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 887K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8873BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8873BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A8873BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8873BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8873BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8873BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8873BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8873BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8873BBHFT
CABLE D-SUB - HMP09H/AE09G/X datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
LED PNL MT 7MM 6V CHROME GREEN datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6350K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 0.15A 28V datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 490MA 1.03 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.4A 144 MOHM datasheet.pdf