Yageo 9T12062A9092DBHFT
9T12062A9092DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9092DBHFT
Brief Description
RES SMD 90.9K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9092DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9092DBHFT
QUANTITY
9T12062A9092DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9092DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9092DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9092DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9092DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9092DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9092DBHFT
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC CHARGER BATT CONST V/I 16SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 42A DPAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS 3MM STACK HGHT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf