Yageo 9T12062A9103DBHFT
9T12062A9103DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9103DBHFT
Brief Description
RES SMD 910K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9103DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9103DBHFT
QUANTITY
9T12062A9103DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9103DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9103DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9103DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9103DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9103DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9103DBHFT
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 42POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf