Yageo 9T12062A9312DAHFT
9T12062A9312DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9312DAHFT
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9312DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A9312DAHFT
QUANTITY
9T12062A9312DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9312DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9312DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9312DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9312DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9312DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9312DAHFT
IC FLASH 512KBIT 55NS 32PLCC datasheet.pdf
TRANS 8NPN DARL 90V 0.4A 18DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 5V TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 5.5UH 22A 4 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
ENCODER CABLE 5M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
TV 16C 16#16 SKT RECP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 12MSOP datasheet.pdf