Amphenol RF A-1PA-113-180B2
A-1PA-113-180B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-113-180B2
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CONN AMC PLUG 180MM JUMPER BLACK
Datasheet Download
A-1PA-113-180B2.pdf
Availability of A-1PA-113-180B2
QUANTITY
A-1PA-113-180B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-113-180B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-113-180B2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesAMC
GenderFemale to Female
StyleUMCC to UMCC
1st ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length7.09" (180mm)
Cable Type1.13mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-113-180B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-113-180B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-113-180B2 Details Description
Related parts for A-1PA-113-180B2
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
IC INTERFACE ADSL/HDSL2 24-QFN datasheet.pdf
RES SMD 8.66 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 800MA AXIAL datasheet.pdf
AMPLIMITE,RCPT,ASY,POSTD,90,4 datasheet.pdf
JT 4C 4#16 SKT GRND PLUG datasheet.pdf
1500UF 63V 18X35MM 105C 10000H datasheet.pdf