Amphenol RF A-1PA-132-100G2
A-1PA-132-100G2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-132-100G2
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
R/A PLUG JUMPER 1.32MM, 100MM LE
Datasheet Download
A-1PA-132-100G2.pdf
Availability of A-1PA-132-100G2
QUANTITY
A-1PA-132-100G2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-132-100G2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-132-100G2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesAMC
GenderFemale to Female
StyleUMCC to UMCC
1st ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length3.94" (100.0mm)
Cable Type1.32mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-132-100G2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-132-100G2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-132-100G2 Details Description
Related parts for A-1PA-132-100G2
IC FPGA 312 I/O 456FBGA datasheet.pdf
IC GATE OR/NO QUAD 4INPUT 28PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMC datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
EVAL BD PI3301-20 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf