Amphenol RF A-1PA-132-200G2
A-1PA-132-200G2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-132-200G2
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
R/A PLUG JUMPER 1.32MM, 200MM LE
Datasheet Download
A-1PA-132-200G2.pdf
Availability of A-1PA-132-200G2
QUANTITY
A-1PA-132-200G2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-132-200G2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-132-200G2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesAMC
GenderFemale to Female
StyleUMCC to UMCC
1st ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length7.87" (200mm)
Cable Type1.32mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-132-200G2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-132-200G2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-132-200G2 Details Description
Related parts for A-1PA-132-200G2
CONN HEADER 36POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
TWIST LOK STANDOFF 1/2 X 1.28" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 75A D2PAK datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC COUNTER 8BIT SYNC U/D 24-SOIC datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQ 12.9MM datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 49MM datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf