Amphenol RF A-1PA-132-440B2
A-1PA-132-440B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-132-440B2
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 440MM
Datasheet Download
A-1PA-132-440B2.pdf
Availability of A-1PA-132-440B2
QUANTITY
A-1PA-132-440B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-132-440B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-132-440B2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesAMC
GenderFemale to Female
StyleUMCC to UMCC
1st ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length17.32" (440.0mm)
Cable Type1.32mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-132-440B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-132-440B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-132-440B2 Details Description
Related parts for A-1PA-132-440B2
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 15.4OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET DUAL 8-TSSOP datasheet.pdf
RES METAL .025 OHM 5W 1% RADIAL datasheet.pdf