Amphenol RF A-1PA-132-500B2
A-1PA-132-500B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-132-500B2
Brief Description
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 500MM
Datasheet Download
A-1PA-132-500B2.pdf
Availability of A-1PA-132-500B2
QUANTITY
A-1PA-132-500B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-132-500B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-132-500B2
Length19.7" (500.0mm)
Cable Type1.32mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-132-500B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-132-500B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-132-500B2 Details Description
Related parts for A-1PA-132-500B2
IC BCD TO DECIMAL DECODER 16SOIC datasheet.pdf
IC OCTAL TRANSP D LATCH 20-TSSOP datasheet.pdf
POT JOYSTICK 100K OHM datasheet.pdf
RES 75 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
PELTIER CP10,31,05,L,EP,W4.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
R/A HDR PWRBLADE datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
15000UF 16V 25,4X30 datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE TH 18MH datasheet.pdf