Amphenol RF A-1PA-137-120B2
A-1PA-137-120B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-137-120B2
Brief Description
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 120MM
Datasheet Download
A-1PA-137-120B2.pdf
Availability of A-1PA-137-120B2
QUANTITY
A-1PA-137-120B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-137-120B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-137-120B2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Length4.75" (120.65mm)
Cable Type1.37mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-137-120B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-137-120B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-137-120B2 Details Description
Related parts for A-1PA-137-120B2
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC SW ANLG CMOS QUAD SPST 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CONN IDC 3POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 2VOUT 30W datasheet.pdf
METRAL PWR HDR 1MX4R PF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf