Amphenol RF A-1PA-137-300G2
A-1PA-137-300G2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-137-300G2
Brief Description
R/A PLUG JUMPER 1.37MM, 300MM LE
Datasheet Download
A-1PA-137-300G2.pdf
Availability of A-1PA-137-300G2
QUANTITY
A-1PA-137-300G2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-137-300G2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-137-300G2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Length11.81" (300.0mm)
Cable Type1.37mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-137-300G2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-137-300G2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-137-300G2 Details Description
Related parts for A-1PA-137-300G2
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 9.31M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC LP 16BIT 48-LQFP datasheet.pdf
IC FREQ GENERATOR/BUFFER 56-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 32 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 58A SOT227 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf