ASSMANN WSW Components A-DF15LL-TAXM-B-R
A-DF15LL-TAXM-B-R picture photo
Mfg. Part Number
A-DF15LL-TAXM-B-R
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
A-DF15LL-TAXM-B-R.pdf
Availability of A-DF15LL-TAXM-B-R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A-DF15LL-TAXM-B-R Order Process
Ship out your order
Specifications of A-DF15LL-TAXM-B-R
Internal Part NumberEIS-A-DF15LL-TAXM-B-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series-
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder Cup
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-DF15LL-TAXM-B-R
Related LinksA-DF15LL, A-DF15LL-TAXM-B-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-DF15LL-TAXM-B-R Details Description
Related parts for A-DF15LL-TAXM-B-R
MOD PWR ENTRY 1POLE QC SCREW PNL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3.81MM 9POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
680UF 16V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf