ASSMANN WSW Components A-DVI-1006-2-02-R
A-DVI-1006-2-02-R picture photo
Mfg. Part Number
A-DVI-1006-2-02-R
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors
Brief Description
Connector Receptacle DVI-D, Dual Link 25 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal
Datasheet Download
A-DVI-1006-2-02-R.pdf
Availability of A-DVI-1006-2-02-R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A-DVI-1006-2-02-R Order Process
Ship out your order
Specifications of A-DVI-1006-2-02-R
Internal Part NumberEIS-A-DVI-1006-2-02-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors
Series-
PackagingTray
Connector TypeDVI-D, Dual Link
Number of Contacts25
GenderReceptacle
Specifications-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle, Horizontal
FeaturesFlange
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-DVI-1006-2-02-R
Related LinksA-DVI-10, A-DVI-1006-2-02-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-DVI-1006-2-02-R Details Description
Related parts for A-DVI-1006-2-02-R
ANTENNA DIPOLE 1.25 TO 1.65 GHZ datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 176 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 3W 5V 600MA OUT datasheet.pdf