ASSMANN WSW Components A-DVI-1008-01-R
A-DVI-1008-01-R picture photo
Mfg. Part Number
A-DVI-1008-01-R
Brief Description
Connector Receptacle DVI-I, Dual Link 29 Position Through Hole, Vertical
Datasheet Download
A-DVI-1008-01-R.pdf
Availability of A-DVI-1008-01-R
QUANTITY
A-DVI-1008-01-R Order Process
Ship out your order
Specifications of A-DVI-1008-01-R
Internal Part NumberEIS-A-DVI-1008-01-R
PackagingTray
Connector TypeDVI-I, Dual Link
Number of Contacts29
GenderReceptacle
Specifications-
Mounting TypeThrough Hole, Vertical
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-DVI-1008-01-R
Related LinksA-DVI-1, A-DVI-1008-01-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-DVI-1008-01-R Details Description
Related parts for A-DVI-1008-01-R
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO15 datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPDT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 90POS SMD datasheet.pdf