Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ130CA-M3/5A
SMAJ130CA-M3/5A picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ130CA-M3/5A
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO-214AC
Datasheet Download
SMAJ130CA-M3/5A.pdf
Availability of SMAJ130CA-M3/5A
QUANTITY
SMAJ130CA-M3/5A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ130CA-M3/5A
Internal Part NumberEIS-SMAJ130CA-M3/5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown (Min)144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.4A
Power - Peak Pulse300W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ130CA-M3/5A
Related LinksSMAJ130, SMAJ130CA-M3/5A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ130CA-M3/5A Details Description
Related parts for SMAJ130CA-M3/5A
HEAT SHRINK ASST 1/16" X 6" datasheet.pdf
RES SMD 1.4 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC VIDEO TRPL HI SPD 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf