Omron Automation & Safety H7BR-BWV-AC24/DC12-24
H7BR-BWV-AC24/DC12-24 picture photo
Mfg. Part Number
H7BR-BWV-AC24/DC12-24
Brief Description
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT
Datasheet Download
H7BR-BWV-AC24/DC12-24.pdf
Availability of H7BR-BWV-AC24/DC12-24
QUANTITY
H7BR-BWV-AC24/DC12-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of H7BR-BWV-AC24/DC12-24
Internal Part NumberEIS-H7BR-BWV-AC24/DC12-24
Count Rate30Hz, 1kHz, 5kHz, 10kHz
Display Characters - Height-
Input TypeVoltage
Output TypeRelay, Solid State
Voltage - Supply24VAC, 12 ~ 24VDC
ResetExternal, Front Panel, Programmable
Panel Cutout DimensionsSquare - 68.00mm x 68.00mm
Ingress ProtectionIP54 (Face)
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H7BR-BWV-AC24/DC12-24
Related LinksH7BR-BWV-A, H7BR-BWV-AC24/DC12-24 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H7BR-BWV-AC24/DC12-24 Details Description
Related parts for H7BR-BWV-AC24/DC12-24
CONVERTER DC-DC 24VIN 3.0A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI6 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 105M PAR/SRL 64-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN KEYED GUIDE MOD RA 90DEG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf