ASSMANN WSW Components A-HDS-26-LL/Z
A-HDS-26-LL/Z picture photo
Mfg. Part Number
A-HDS-26-LL/Z
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
A-HDS-26-LL/Z.pdf
Availability of A-HDS-26-LL/Z
QUANTITY
A-HDS-26-LL/Z Order Process
Ship out your order
Specifications of A-HDS-26-LL/Z
Internal Part NumberEIS-A-HDS-26-LL/Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelA-HDS-26-LL/Z
Standard Package50
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-HDS-26-LL/Z
Related LinksA-HDS-, A-HDS-26-LL/Z Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-HDS-26-LL/Z Details Description
Related parts for A-HDS-26-LL/Z
RES ARRAY 9 RES 2.2K OHM 10SIP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 176MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT MIX-TEK 2POS datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 63VDC RDL datasheet.pdf