ASSMANN WSW Components A-MCSSP-80100/R
A-MCSSP-80100/R picture photo
Mfg. Part Number
A-MCSSP-80100/R
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CAT5E PATCH CABLE SFTP
Datasheet Download
A-MCSSP-80100/R.pdf
Availability of A-MCSSP-80100/R
QUANTITY
A-MCSSP-80100/R Order Process
Ship out your order
Specifications of A-MCSSP-80100/R
Internal Part NumberEIS-A-MCSSP-80100/R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
Series-
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length32.8' (10.0m)
ShieldingShielded
ColorRed
FeaturesMolded Plugs
StyleCat5e
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-MCSSP-80100/R
Related LinksA-MCSSP, A-MCSSP-80100/R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-MCSSP-80100/R Details Description
Related parts for A-MCSSP-80100/R
CAP CER 680PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 7X3/4" A VFN datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 10W DO213AA datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf