ASSMANN WSW Components A-TB100-HA04V
A-TB100-HA04V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB100-HA04V
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB100-HA04V.pdf
Availability of A-TB100-HA04V
QUANTITY
A-TB100-HA04V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB100-HA04V
Internal Part NumberEIS-A-TB100-HA04V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesA-TB100
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level4
Pitch0.394" (10.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB100-HA04V
Related LinksA-TB10, A-TB100-HA04V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB100-HA04V Details Description
Related parts for A-TB100-HA04V
IDC CABLE - MKS60K/MC60M/MCG60K datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V 100A TO244AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TM40-57 TRANSFORMER datasheet.pdf
CH20M45 F GGY datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
750 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CONN SODIMM datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf