ASSMANN WSW Components A-TB100-TR12H
A-TB100-TR12H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB100-TR12H
Datasheet Download
A-TB100-TR12H.pdf
Availability of A-TB100-TR12H
QUANTITY
A-TB100-TR12H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB100-TR12H
Internal Part NumberEIS-A-TB100-TR12H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.394" (10.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-22 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Pressure Clip
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB100-TR12H
Related LinksA-TB10, A-TB100-TR12H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB100-TR12H Details Description
Related parts for A-TB100-TR12H
CAP FILM 0.022UF 20% 1KVDC RAD datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
BOARD TERMINAL STD TURRET 50POS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC MFP8 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
WR-MM IDC ASSEMBLY TOOL /PRESS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
HIP-DICHT.M25.18-14 datasheet.pdf
6800UF 40V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf