Murata Electronics North America GRM185B30J225KE25B
GRM185B30J225KE25B picture photo
Mfg. Part Number
GRM185B30J225KE25B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM185B30J225KE25B.pdf
Availability of GRM185B30J225KE25B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM185B30J225KE25B Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM185B30J225KE25B
Internal Part NumberEIS-GRM185B30J225KE25B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM185B30J225KE25B today.
SeriesGRM185B30J
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM185B30J225KE25B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM185B30, GRM185B30J225KE25B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM185B30J225KE25B Details Description
Related parts for GRM185B30J225KE25B
IC Z8 ENCORE MCU FLASH 8K 8-QFN datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A TO236AB datasheet.pdf
IC T1/E1/J1 BITS ELEMENT 64-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 178 OHM 1% 30W datasheet.pdf
15W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf