ASSMANN WSW Components A-TB100-TR12V
A-TB100-TR12V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB100-TR12V
Datasheet Download
A-TB100-TR12V.pdf
Availability of A-TB100-TR12V
QUANTITY
A-TB100-TR12V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB100-TR12V
Internal Part NumberEIS-A-TB100-TR12V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.394" (10.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-22 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Pressure Clip
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB100-TR12V
Related LinksA-TB10, A-TB100-TR12V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB100-TR12V Details Description
Related parts for A-TB100-TR12V
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 16SOIC datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL SEM-FLSH 5.5" datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MEMORY CARD MICROSD 256MB datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR ROCKER datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf