ASSMANN WSW Components A-TB254-HA24H
A-TB254-HA24H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB254-HA24H
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Datasheet Download
A-TB254-HA24H.pdf
Availability of A-TB254-HA24H
QUANTITY
A-TB254-HA24H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB254-HA24H
Internal Part NumberEIS-A-TB254-HA24H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
Series-
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.100" (2.54mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current2A
Voltage150V
Wire Gauge20-26 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB254-HA24H
Related LinksA-TB25, A-TB254-HA24H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB254-HA24H Details Description
Related parts for A-TB254-HA24H
RES SMD 825K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3A 66 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
IC IO-LINK PHY FOR NODES 20-VQFN datasheet.pdf
10P10C, VERTICAL, SHIELDED datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
ASSEMBLY datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf