ASSMANN WSW Components A-TB350-OP02
A-TB350-OP02 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-OP02
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB350-OP02.pdf
Availability of A-TB350-OP02
QUANTITY
A-TB350-OP02 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-OP02
Internal Part NumberEIS-A-TB350-OP02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions2
Positions Per Level2
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-OP02
Related LinksA-TB35, A-TB350-OP02 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-OP02 Details Description
Related parts for A-TB350-OP02
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8MSOP datasheet.pdf
LED RED DIFF 6.4X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN RCPT SAS VERT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0091UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV GATE DRIVER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf