ASSMANN WSW Components A-TB350-OQ03CV
A-TB350-OQ03CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-OQ03CV
Datasheet Download
A-TB350-OQ03CV.pdf
Availability of A-TB350-OQ03CV
QUANTITY
A-TB350-OQ03CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-OQ03CV
Internal Part NumberEIS-A-TB350-OQ03CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions3
Positions Per Level3
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header OrientationVertical
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-OQ03CV
Related LinksA-TB350, A-TB350-OQ03CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-OQ03CV Details Description
Related parts for A-TB350-OQ03CV
FIXED IND 3.3UH 1.05A 219 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.016UF 50V 5% BP 1825 datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 860 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 800MM X 250MM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf