Amphenol Commercial Products L717SDBH25P
L717SDBH25P picture photo
Mfg. Part Number
L717SDBH25P
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L717SDBH25P.pdf
Availability of L717SDBH25P
QUANTITY
L717SDBH25P Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDBH25P
Internal Part NumberEIS-L717SDBH25P
Industrial Solutions
Standard Package100
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder Cup
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDBH25P
Related LinksL717S, L717SDBH25P Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDBH25P Details Description
Related parts for L717SDBH25P
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RCVR/TX ASYNC DUAL 44QFP datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 2X16 TRANSFL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 14"L X 16"W datasheet.pdf
IC AFE 12BIT 65/130MSPS 64VQFN datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 437 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX 0.8MM NPN 10-30VDC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 61MA 12 OHM TH datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf