ASSMANN WSW Components A-TB350-T523
A-TB350-T523 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-T523
Datasheet Download
A-TB350-T523.pdf
Availability of A-TB350-T523
QUANTITY
A-TB350-T523 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-T523
Internal Part NumberEIS-A-TB350-T523
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level23
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage250V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-T523
Related LinksA-TB35, A-TB350-T523 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-T523 Details Description
Related parts for A-TB350-T523
IC PLD 10MC 20NS 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.1V SOT89-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 82.0 OHM 2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
IC BUS BUFFER/LINEDVR 3ST 5TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 5W T18 datasheet.pdf
CAP CER 100UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf