ASSMANN WSW Components A-TB350-TE02
A-TB350-TE02 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TE02
Datasheet Download
A-TB350-TE02.pdf
Availability of A-TB350-TE02
QUANTITY
A-TB350-TE02 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TE02
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TE02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level2
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage125V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TE02
Related LinksA-TB35, A-TB350-TE02 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TE02 Details Description
Related parts for A-TB350-TE02
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA UMD3 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 90MA 60 OHM TH datasheet.pdf