ASSMANN WSW Components A-TB350-TF03
A-TB350-TF03 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TF03
Datasheet Download
A-TB350-TF03.pdf
Availability of A-TB350-TF03
QUANTITY
A-TB350-TF03 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TF03
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TF03
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level3
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage125V
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Chromate
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TF03
Related LinksA-TB35, A-TB350-TF03 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TF03 Details Description
Related parts for A-TB350-TF03
LOCK CLIP STANDOFF .83" 1/2"DIA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 0804 datasheet.pdf
BOARD DEMO 160W DCM-PFC SMPS datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 18-75VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf