ASSMANN WSW Components A-TB350-TF11
A-TB350-TF11 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TF11
Datasheet Download
A-TB350-TF11.pdf
Availability of A-TB350-TF11
QUANTITY
A-TB350-TF11 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TF11
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TF11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage125V
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Chromate
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TF11
Related LinksA-TB35, A-TB350-TF11 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TF11 Details Description
Related parts for A-TB350-TF11
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 3A 5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC TRANS RF HF/VHF/UHF datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 25MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf