ASSMANN WSW Components A-TB350-TJ03
A-TB350-TJ03 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TJ03
Datasheet Download
A-TB350-TJ03.pdf
Availability of A-TB350-TJ03
QUANTITY
A-TB350-TJ03 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TJ03
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TJ03
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Positions Per Level3
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TJ03
Related LinksA-TB35, A-TB350-TJ03 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TJ03 Details Description
Related parts for A-TB350-TJ03
CHOKE COM MODE FERR 47.0UH SMD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ENCAPSULANT RE-ENTERABLE 521ML datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf
PXD10 TOWER MCU MODULE DEV datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
CAP CER 120PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf