ASSMANN WSW Components A-TB350-TJ07U
A-TB350-TJ07U picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TJ07U
Datasheet Download
A-TB350-TJ07U.pdf
Availability of A-TB350-TJ07U
QUANTITY
A-TB350-TJ07U Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TJ07U
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TJ07U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions7
Positions Per Level7
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TJ07U
Related LinksA-TB35, A-TB350-TJ07U Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TJ07U Details Description
Related parts for A-TB350-TJ07U
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CODEC DUAL-CH PROG LP 48-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 500V 3A TO-225 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 750K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 24-26 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CLEAR POLYESTER .625" X .31" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 64POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE PIN datasheet.pdf