ASSMANN WSW Components A-TB350-TJ17
A-TB350-TJ17 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TJ17
Datasheet Download
A-TB350-TJ17.pdf
Availability of A-TB350-TJ17
QUANTITY
A-TB350-TJ17 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TJ17
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TJ17
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions17
Positions Per Level17
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TJ17
Related LinksA-TB35, A-TB350-TJ17 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TJ17 Details Description
Related parts for A-TB350-TJ17
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.047UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG YEL 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf