ASSMANN WSW Components A-TB350-TJ17
A-TB350-TJ17 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TJ17
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB350-TJ17.pdf
Availability of A-TB350-TJ17
QUANTITY
A-TB350-TJ17 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TJ17
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TJ17
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions17
Positions Per Level17
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew - Leaf Spring, Wire Guard
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TJ17
Related LinksA-TB35, A-TB350-TJ17 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TJ17 Details Description
Related parts for A-TB350-TJ17
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 25.62VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 335MA 900 MOHM TH datasheet.pdf
IC CLOCK AMD GRAPHICS 10TDFN datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
220UF 200V 18X35MM 105C 2500H datasheet.pdf