ASSMANN WSW Components A-TB350-TT15
A-TB350-TT15 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TT15
Datasheet Download
A-TB350-TT15.pdf
Availability of A-TB350-TT15
QUANTITY
A-TB350-TT15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TT15
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TT15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypePlug for Unshrouded Header
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry90°
Termination StyleScrew
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesInterlocking (Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TT15
Related LinksA-TB35, A-TB350-TT15 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TT15 Details Description
Related parts for A-TB350-TT15
XFRMR LAMINATED 2VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC 4-BIT BUS SWITCH 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POWER EDGE 4 SEG MIXED PS SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 3.7K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES 50M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf