TDK Corporation CGA2B3X7R1H333K050BB
CGA2B3X7R1H333K050BB picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B3X7R1H333K050BB
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B3X7R1H333K050BB.pdf
Availability of CGA2B3X7R1H333K050BB
QUANTITY
CGA2B3X7R1H333K050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B3X7R1H333K050BB
Internal Part NumberEIS-CGA2B3X7R1H333K050BB
Standard Package10,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B3X7R1H333K050BB
Related LinksCGA2B3X7R1, CGA2B3X7R1H333K050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B3X7R1H333K050BB Details Description
Related parts for CGA2B3X7R1H333K050BB
JUMPER-H2730TR/C2016S/H2730TR 8" datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP UVLO TO220 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
LION BATTERY 1300MAH datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 5% 35W TO263 D2PAK datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
IC FPGA 376 I/O 484FBGA datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT PIN datasheet.pdf