ASSMANN WSW Components A-TB350-TT17
A-TB350-TT17 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TT17
Datasheet Download
A-TB350-TT17.pdf
Availability of A-TB350-TT17
QUANTITY
A-TB350-TT17 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TT17
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TT17
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypePlug for Unshrouded Header
Number of Positions17
Positions Per Level17
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry90°
Termination StyleScrew
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesInterlocking (Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TT17
Related LinksA-TB35, A-TB350-TT17 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TT17 Details Description
Related parts for A-TB350-TT17
IDC CABLE - MKR16K/MC16G/MPR16K datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MIXER 1.5-3.8GHZ 24QFN datasheet.pdf
IC 1394A LINK LYR CNTLR 128-TQFP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2.5KV NP0 3838 datasheet.pdf
RES 600 OHM 2/3W 0.01% AXIAL datasheet.pdf