ASSMANN WSW Components A-TB350-VK11
A-TB350-VK11 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-VK11
Datasheet Download
A-TB350-VK11.pdf
Availability of A-TB350-VK11
QUANTITY
A-TB350-VK11 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-VK11
Internal Part NumberEIS-A-TB350-VK11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions11
Positions Per Level11
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-VK11
Related LinksA-TB35, A-TB350-VK11 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-VK11 Details Description
Related parts for A-TB350-VK11
RES 4.32 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 250PS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 201K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
LED BLUE-GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf