ASSMANN WSW Components A-TB381-OP04
A-TB381-OP04 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-OP04
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB381-OP04.pdf
Availability of A-TB381-OP04
QUANTITY
A-TB381-OP04 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-OP04
Internal Part NumberEIS-A-TB381-OP04
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-OP04
Related LinksA-TB38, A-TB381-OP04 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-OP04 Details Description
Related parts for A-TB381-OP04
IC MCU 8BIT 768B OTP 18DIP datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 2812 datasheet.pdf
GDT 600V 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
BD EMULATOR 78K0S UPD789468 datasheet.pdf
RES 0.018 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 435MA 520 MOHM datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX INV 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT PIN datasheet.pdf