ASSMANN WSW Components A-TB381-OP14
A-TB381-OP14 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-OP14
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB381-OP14.pdf
Availability of A-TB381-OP14
QUANTITY
A-TB381-OP14 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-OP14
Internal Part NumberEIS-A-TB381-OP14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions14
Positions Per Level14
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-OP14
Related LinksA-TB38, A-TB381-OP14 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-OP14 Details Description
Related parts for A-TB381-OP14
BATT PK 15V AA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf