ASSMANN WSW Components A-TB381-TV13SB
A-TB381-TV13SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-TV13SB
Datasheet Download
A-TB381-TV13SB.pdf
Availability of A-TB381-TV13SB
QUANTITY
A-TB381-TV13SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-TV13SB
Internal Part NumberEIS-A-TB381-TV13SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-TV13SB
Related LinksA-TB381, A-TB381-TV13SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-TV13SB Details Description
Related parts for A-TB381-TV13SB
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.4A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
CHARGER USB DUAL PORT 120VAC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS SKT datasheet.pdf
LPP 5.00/90/15 OG datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1W DO214AC datasheet.pdf