ASSMANN WSW Components A-TB381-VK06
A-TB381-VK06 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-VK06
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB381-VK06.pdf
Availability of A-TB381-VK06
QUANTITY
A-TB381-VK06 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-VK06
Internal Part NumberEIS-A-TB381-VK06
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions6
Positions Per Level6
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-VK06
Related LinksA-TB38, A-TB381-VK06 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-VK06 Details Description
Related parts for A-TB381-VK06
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
KIT EVAL FOR M523X datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 24V datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf