ASSMANN WSW Components A-TB381-VK20
A-TB381-VK20 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-VK20
Datasheet Download
A-TB381-VK20.pdf
Availability of A-TB381-VK20
QUANTITY
A-TB381-VK20 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-VK20
Internal Part NumberEIS-A-TB381-VK20
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions20
Positions Per Level20
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-VK20
Related LinksA-TB38, A-TB381-VK20 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-VK20 Details Description
Related parts for A-TB381-VK20
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 54V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 3.74 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN SET SCREW 1POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIN CONNECTOR 96 POS TH datasheet.pdf