ASSMANN WSW Components A-TB381-VL06V
A-TB381-VL06V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-VL06V
Datasheet Download
A-TB381-VL06V.pdf
Availability of A-TB381-VL06V
QUANTITY
A-TB381-VL06V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-VL06V
Internal Part NumberEIS-A-TB381-VL06V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions6
Positions Per Level3
Number of Levels2
Pitch0.150" (3.81mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-VL06V
Related LinksA-TB38, A-TB381-VL06V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-VL06V Details Description
Related parts for A-TB381-VL06V
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 898K OHM 1/8W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PANEL MOUNT IND IP-67 YLW datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
RES 40 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CABLE DUCT DUAL DOWNSPOUT datasheet.pdf
RME2P67S57S-00 200NO KEY POST datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY 600 V datasheet.pdf