ASSMANN WSW Components A-TB381-VM18
A-TB381-VM18 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB381-VM18
Datasheet Download
A-TB381-VM18.pdf
Availability of A-TB381-VM18
QUANTITY
A-TB381-VM18 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB381-VM18
Internal Part NumberEIS-A-TB381-VM18
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew - Pressure Clip
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB381-VM18
Related LinksA-TB38, A-TB381-VM18 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB381-VM18 Details Description
Related parts for A-TB381-VM18
RES 0.75 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 1A SOT89 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 210MSPS 32-LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T SOLDER LUG datasheet.pdf
CABLE DUCT HORIZONTAL TEE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf